Zavod za turizem in kulturo Kranj
Glavni trg 2
Kranj
4000
Slovenija
tic@tourism-kranj.si
SL
EN
Teden slovenske drame

27. marec - 8. april 2017 | Prešernovo gledališče Kranj in Stolp Škrlovec

Preberi več

PROGRAM:

  • 27. marec

20:00     Slovesna otvoritev 47. Tedna slovenske drame (Lokacija: Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

21:00     Avtorski projekt po motivih Igric Dominika Smoleta / Plovemo (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

 

  • 28. marec

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

18:00     Simona Semenič / mi, evropski mrliči (Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana)

21:00     Slavko Grum / Dogodek v mestu Gogi (Událost v městečku Goga) (Kulturni dom Primskovo)

 

  • 29. marec

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

18:00     Matjaž Zupančič / Vladimir (Stolp Škrlovec)

20:00     Emil Filipčič - Marko Derganc / Butnskala (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

 

  • 30. marec

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

17:00     Žanina Mirčevska / Žrelo (Ždrelo) (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

20:30     Ob 25. obletnici osamosvojitve / Republika Slovenija (Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana)

 

  • 31. marec

15:00     Dan nominirancev (1. del) (Slovenski gledališki inštitut)

17:00     Damir Avdić / Mefisto (Stolp Škrlovec)

19:30     Mile Korun / Svetovalec (Mestno gledališče ljubljansko)

 

  • 1. april

17:00     Nik Škrlec in ekipa / Naj gre vse v π ali kako sem si zapomnil 3141 decimalk (Stolp Škrlovec)

20:00     Rok Vilčnik rokgre / Tarzan (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

21:30     TSDjev After Party v Layerjevi hiši - koncert Smaal Tokk (Layerjeva hiša)

 

  • 2. april

10:00     3. strokovno srečanje oblikovalcev maske slovenskih gledališč (Prešernovo gledališče Kranj, foaje)

 

  • 3. april

10:00     Avdiodeskripcija za gledališče – Seminar (Mestna knjižnjica Kranj)

16:00     Dan nominirancev (2. del) (Slovenski gledališki inštitut)

20:00     Nataša Keser / Srečanje (Stolp Škrlovec)

 

  • 4. april

10:00     Avdiodeskripcija za gledališče – Seminar (Mestna knjižnjica Kranj)

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

18:00     Predstavitev knjige Simone Semenič: Me slišiš? (Stolp Škrlovec)

20:00     Beton Ltd. (Katarina Stegnar, Branko Jordan, Primož Bezjak) / Ich kann nicht anders (Dvorana kina Storžič)

 

  • 5. april

10:00     Avdiodeskripcija za gledališče – Seminar (Mestna knjižnjica Kranj)

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

18:00     Bralne uprizoritve študentov AGRFT (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

20:00     Miha Golob, Maruša Majer in Maja Šorli / Nikita. Rojena 1985. (Stolp Škrlovec)

 

  • 6. april

10:00     Avdiodeskripcija za gledališče – Seminar (Mestna knjižnjica Kranj)

11:00     Delavnica dramskega pisanja (Območna izpostava JSKD Kranj)

17:00     Predstavitev delavnice dramskega pisanja (Stolp Škrlovec)

20:00     Slavko Grum / Dogodek v mestu Gogi (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

21:30     TSDjev After Party v Layerjevi hiši - koncert Damirja Avdića (Layerjeva hiša)

 

  • 7. april

10:00     Avdiodeskripcija za gledališče - Predstavitev seminarja in uprizoritev Hamlet pa pol (Stolp Škrlovec)

17:00     Okrogla miza Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije: Politična (ne)korektnost na slovenskih odrih (Stolp Škrlovec)

20:00     Andrej E. Skubic / Hura, Nosferatu! (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

 

  • 8. april

20:00     Nina Šorak, Urša Adamič, Marinka Štern, Iztok Drabik Jug / Kje sem ostala (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

21:20     Sklepna slovesnost s podelitvijo nagrad 47. Tedna slovenske drame (Prešernovo gledališče Kranj, dvorana)

 

Podrobnejše informacije o programu najdete tukaj.