Zavod za turizem in kulturo Kranj
Glavni trg 2
Kranj
4000
Slovenija
SL
EN DE
Teden slovenske drame

27. marec - 7. april 2018 | Prešernovo gledališče Kranj in Stolp Škrlovec

Preberi več

Koristne povezave:

Na začetek 


Program po lokacijah in urah

16. marec

  • Umetniška rezidenca Layerjeve hiše: Scenografija Umetniška rezidenca bo potekala med 16. in 26. marcem 2018. (lokacija: Layerjeva hiša)

 

23. marec

  • 10:00: Delavnica dramskega pisanja Delavnica bo potekala pod vodstvom Mateusza Atmana med 23. in 27. marcem 2018. (različne lokacije)

 

24. marec

  • 9:30: Območno srečanje lutkovnih skupin Saše Kumpa 2018 (lokacija: Stolp Škrlovec)
  • Vzkrik! – 2. Festival dramske pisave Festival bo potekal med 24. in 26. marcem. (lokacija: Mini teater Ljubljana)

 

26. marec

  • 18:00: Jasmin Imamović: Slana zemlja, predstavitev knjige. (lokacija: PG Kranj)
  • 19:00: Prva predstavitev projekta 'magmalaska', uprizoritev poezije v prostoru. (lokacija: Layerjeva hiša)
  • 19:30: Neda R. Bric: Zrno soli ali Vse najboljše, Marina! Režija: Neda R. Bric, Narodno gledališče Tuzla, Bosna in Hercegovina in Prešernovo gledališče Kranj (lokacija: PG Kranj)

 

27. marec

  • 20:00: Slovesno odprtje 48. Tedna slovenske drame in podelitev nagrad ZDUS (lokacija: PG Kranj)
  • 21:45: Afterparty (lokacija: PG Kranj)

 

28. marec

  • 17:00: Ivan Cankar: Hlapci, Režija: Janez Pipan Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana (lokacija: SNG Drama Ljubljana)
  • 19:00: Predstavitev nove knjige izbranih dram Sama pred obličjem smrti Vesne Furlanič Valentinčič
  • 21:00:Evald Flisar: Akvarij, Režija: Alexander Kropsch, Gledališče Theater im Keller, Gradec, Avstrija (lokacija: PG Kranj)

 

29. marec

  • 17:00: Saša Pavček: Pod snegom Režija: Barbara Zemljič, Mini teater Ljubljana (lokacija: Stolp Škrlovec)
  • 20:00: Simona Hamer: Razglednica ali Strah je od znotraj votel, od zunaj pa ga nič ni, Režija: Ajda Valcl, Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana (lokacija: PG Kranj)
  • 21:30: Afterparty (lokacija Stolp Škrlovec)

 

30. marec

  • 17:00: Okrogla miza DGKTS: Slovensko gledališče na robu in ob robu (Porušena regionalna razmerja gledališke kulturne politike) (lokacija: Stolp Škrlovec)
  • 20:00: Avtorski projekt: Stenica, Režija: Jernej Lorenci, Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj (lokacija: PG Kranj)

 

31. marec

  • 17:00: Slavoj Žižek: Trojno življenje Antigone, Režija: Matjaž Berger, Anton Podbevšek Teater, Cankarjev dom Ljubljana (lokacija: PG Kranj)
  • 19:30: Dušan Jovanović: Zid, jezero, Režija: Miloš Lolić, Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana (lokacija: SNG Drama Ljubljana)

 

2. april

  • 20:00: Rok Vilčnik – rokgre: Ljudski demokratični cirkus Sakešvili, Režija: Yonatan Esterkin, Gledališka akademija Nissan nativ Acting Studio Jeruzalem, Izrael (lokacija: PG Kranj)
  • 21:45: Afterparty (lokacija: PG Kranj)

 

3. april

  • 18:00: Bralne uprizoritve dramskih besedil študentov AGRFT Lokacija: Stolp Škrlovec
  • 20:00: Ustvarjalci predstave: Človek, ki je gledal svet, Režija: Žiga Divjak, Slovensko mladinsko gledališče (lokacija: PG Kranj)

 

4. april

  • 17:00: Dan nominirancev: Predstavitev dramskih besedil nominiranih za Grumovo nagrado. (lokacija: Slogi Ljubljana)
  • 20:00: Pia Brezavšček, Barbara Krajnc Avdić, Saška Rakef: Idealna, Režija: Saška Rakef, ŠKUC gledališče, Mesto žensk (lokacija: PG Kranj)

 

5. april

  • 20.00: Evald Flisar: Enajsti planet, Režija: Goutam Halder,Gledališče Naye Natua,Kolkata, Indijas (lokacija: PG Kranj)

 

6. april

  • 18:00: Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik: Nekje drugje, Režija: Tin Grabnar, Lutkovno gledališče Ljubljana (lokacija: Stolp Škrlovec)
  • 19:00: Gregor Strniša: Ljudožerci, Režija: Ivica Buljan, Drama SNG Maribor (lokacija: PG Kranj)
  • 22:00: Afterparty (lokacija: PG Kranj)

 

7. april

  • 18:00: Evald Flisar: Nora Nora, Režija: Ivan Pronchev, Gledališče Theatre Centre RusArt, Moskva, Rusija (lokacija: Stolp Škrlovec)
  • 20:00: Rok Vilčnik – rokgre: Ljudski demokratični cirkus Sakešvil, Režija: Luka Martin Škof, Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana (lokacija: PG Kranj)
  • 21:30: Afterparty: Same babe (lokacija: Stolp Škrlovec)

 

8. april

  • 10.00: 4. strokovno srečanje oblikovalcev maske slovenskih gledališč (lokacija: PG Kranj)
  • 20:00: Slovenska popevka Gledališki koncert po besedilih Gregorja Stniše, Režija: Matjaž Pograjc, Slovensko mladinsko gledališče, CUDV Dolfke Boštjančič, Draga (lokacija: PG Kranj)
  • sledi: Sklepna slovesnost 48. Tedna slovenske drame in podelitev nagrad

 

10. april

  • 18:00: Bralna uprizoritev besedila mladega nagrajenega dramatika (lokacija: Slogi Ljubljana)