Daljši opis: Indijska režiserka Payal Kapadia v svojem igranem celovečernem prvencu ustvari meditativno pripoved o Mumbaju ter o ljubezni, prijateljstvu in osamljenosti sredi velikega mesta. Prek prepleta zgodb treh žensk, ki pripadajo trem različnim generacijam, ustvari vizualno osupljivo in otipljivo podobo njihovih življenj. Prabha, ki se ji mož že več kot leto ni oglasil iz Evrope, nekega dne po pošti prejme nepričakovano darilo; njena mlada sostanovalka Anu v prenaseljenem mestu išče kotiček, kjer bi lahko bila intimna s svojim muslimanskim fantom; Prabhini prijateljici Parvati pa po moževi smrti grozi izselitev iz stanovanja, v katerem je živela več kot dvajset let.
»Želela sem posneti film o ženskah, ki zapustijo domači kraj in odidejo delat drugam. Mumbaj se mi je zdel idealno prizorišče za takšno zgodbo. Drugi vidik mesta, ki me je zanimal, je njegova nenehna evolucija. Zaradi nepremičninskega razcveta, ki smo mu trenutno priča, se nekateri deli spreminjajo z neverjetno hitrostjo. Investitorji si neprestano prilaščajo stavbe, v katerih ljudje živijo že leta in leta – pogosto brez dokumentov, ki bi dokazovali njihove pravice. Tiste, ki nimajo denarja, izselijo. […] Ljubezen je v Indiji zelo politična tema. Zato ne morem reči, da moj film ni političen. Izbira zakonskega partnerja je pri nas izjemno kompleksno vprašanje. Kasta in vera med drugim močno vplivata na to, s kom boš preživel življenje. Nemogoča ljubezen, ki je ena od rdečih niti filma Vsi odtenki svetlobe, je zelo politična tema.«
– Payal Kapadia, scenaristka in režiserka
»[…] pod površjem zgodbe, ki v ospredje postavlja osamljenost sredi nikoli spečega mesta ter tegobe neodvisnih žensk v moderni Indiji, ves čas tiho tlijo politične teme, ki se dotikajo dogovorjenih porok, nemogoče ljubezni med posameznikoma hindujske in muslimanske vere ter okrnjenih pravic ovdovelih žensk. Čustveno in senzualno filmsko izkustvo.«
– Veronika Zakonjšek, Dnevnik
Pred projekcijo bo kratek uvod.
Za rezervacijo brezplačnih vstopnic se prijavite na spletni strani Mestne knjižnice Kranj ali nas pokličite na 04 201 35 55!
Organizator: Mestna knjižnica Kranj