Zavod za turizem in kulturo Kranj
Glavni trg 2
Kranj
4000
Slovenija
SL
EN DE
Festival keramike Kroginkrog

6. – 20. april | različne lokacije Kranja

Več

Koristne povezave:

Prizorišča | Na začetek


Program 2019 (po lokacijah in urah)

27. marec (sreda)

19:00: Ivan Cankar: Ob zori
Prešernovo gledališče Kranj

 

6. 4. (sobota)

  • 11.00-17.00: Kanjonska dogodivščina: delavnica oblikovanja in žganja v naravi, delavnica (Kanjon Kokre)

 

7. 4. (nedelja)

  • 18.00: Urban Magušar, pogovor (Layerjeva hiša)

 

8. 4. (ponedeljek)

  • 10.00-12.00: Avtoportreti iz gline za slepe in slabovidne, delavnica (Stolp Škrlovec)

 

9. 4. (torek)

  • 17.00-20.00: Delavnica oblikovanja in žganja v tehniki obvare, delavnica (dvorišče Layerjeve hiše)
  • 19.00: Ana Haberman in Vesna Štih: Rojstvo/Dotik, odprtje razstave (Galerija Layerjeve hiše)

 

10. 4. (sreda)

  • 9.00 - 13.00: Gozdna Galerija Brat Škrat, delavnica (Bobovška jezera)

 

11. 4. (četrtek)

  • 17.00-19.00: Kiparjenje z glino v temi, delavnica (Stolp Škrlovec)
  • 19.00: David Almajer in Eva Berce: Mikro svet, gmote, lupine, odprtje razstave (Mahlerca in Kavarna Layer)

 

12. 4. (petek)

  • 16.00-20.00: Peka rakuja z Ateljejem Janja Gora (dvorišče Layerjeve hiše)
  • 18.00: πr kvadrat, odprtje razstave sodobne kinetične keramike (terasa Layerjeve hiše
  • 19.00: Rok Oblak: Trk (Plečnikovo stopnišče)
  • 20.00: Širom, koncert (Stolp Škrlovec)

 

13. 4. (sobota)

  • 10.00-14.00: Zvočno-taktilni potenciali keramike, dvodnevna delavnica (Layerjeva hiša)
  • 10.00-17.00: Dan lončarskih vreten (Layerjeva hiša); v času dogodka bodo potekale spremljevalne delavnice za otroke z mentorico Natašo Almajer.
  • 11.00-17.00: Gozdna Galerija Brat Škrat, delavnica (Bobovška jezera)
  • 17.00-20.00: Delavnica oblikovanja in žganja v tehniki obvare, dvodnevna delavnica (dvorišče Layerjeve hiše)

 

14. 4. (nedelja)

  • 15.00-19.00: Zvočno-taktilni potenciali keramike, dvodnevna delavnica (Layerjeva hiša)

 

16. 4. (torek)

  • 10.00-12.00: Avtoportreti iz gline za slepe in slabovidne, dvodnevna delavnica (Stolp Škrlovec)
  • 16.00-17.00: Poslikava glinenih lončkov, delavnica (Layerjeva hiša)
  • 18.00: Dragica Čadež: Torzo, akt, figura, pogovor (Galerija Prešernovih nagrajencev)
  • 20.00: Filmsko gledališče: Pojdi z mano (Igor Šterk, slovenščina, 2016, 83') (Stolp Škrlovec)

 

17. 4. (sreda)

  • 11.00-15.00: Gozdna Galerija Brat Škrat, delavnica (Kanjon Kokre)
  • 17.00: Voden ogled po razstavi sodobne kinetične keramike πr kvadrat (terasa Layerjeve hiše)
  • 18.00: Marko Pogačnik [TIPTIH], odprtje razstave (Mergentalerjeva ulična galerija)
  • 19.00: Mojca Smerdu in Nina Koželj, pogovor (Galerija Prešernovih nagrajencev)

 

18. 4. (četrtek)

  • 17.00-19.00: Kiparjenje z glino v temi, delavnica (Stolp Škrlovec)

 

19. 4. (petek)

  • 18.00: Janez Bogataj: Potica je kraljica, pogovor (Galerija Prešernovih nagrajencev)
  • 19.00: Čajanka z Anjo Slapničar (Kavarna Layer)
  • 20.00: ŠKM banda, koncert (Stolp Škrlovec)

 

20. 4. (sobota)

  • 10.00-14.00: Zaključni dogodek festivala s kulinarično ponudbo (Glavni trg)
    V času dogodka bodo potekale spremljevalne delavnice za otroke z mentorico Natašo Almajer.
  • 11.00-17.00: Gozdna Galerija Brat Škrat, delavnica (Kanjon Kokre)
  • 17.00: Zaključna razstava v Gozdni Galeriji Brat Škrat (Kanjon Kokre)
    18.00: Peka keramičnih izdelkov v Raketi (Glavni trg)

 

Podrobnejši opis programa si lahko ogledate tukaj.

 


Koristne povezave:

Prizorišča | Na začetek