Prešerno poletje - program

junij - september 2024
Različne lokacije

PROGRAM 2024 

JULIJ

→ torek, 2. 7. (20.00): Stand up Vid Valič, Aleš Novak, Alen Mastnak, Perica Jerković – Teden mladih, grad Khislstein
→ sreda, 3. 7. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Maja Keuc, vrt gradu Khislstein > VSTOPNICE
→ petek, 5. 7. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 5. 7. (20.00): Teden mladih: Vazz + Masayah, TrainStation SubArt
→ petek, 5. 7. (21.00): Nina Pušlar, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
→ petek, 5. 7. (21.00): Vito Marence Trio Flamenco, Cafe galerija Pungert
→ 6. 7. (20.00): Teden mladih – zaključni koncert: Jet Black Diamonds, Kokosy, MRFY, TrainStation SubArt
→ sobota, 6. 7. (21.00): Keltika, KluBar Gastropub
→ torek, 9. 7. (19.00): Max in Igor Cavalera, Subart open air 2024
→ torek, 9. 7. (20.00): Torkov kulturni vdih: “MI – TI”, Vrt gradu Khilsltein
→ sreda, 10. 7. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Rudi Bučar trio, Vrt gradu Khislstein > RAZPRODANO
→ petek, 12. 7. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 12. 7. (19.00): The Exploited, Subart open air 2024
→ petek, 12. 7. (21.00): Crvena Jabuka, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
→ petek, 12. 7. (21.00): Primož Vidovič in Matjaž Balažic, Cafe galerija Pungert
→ sobota, 13. 7. (20.00): Dub Fx, Subart open air 2024
→ sobota, 13. 7. (21.00): Belin, KluBar Gastropub
→ torek, 16. 7. (20.00): Torkov kulturni vdih: pripovedovalska predstava: Zares težko je biti dober človek, Vrt gradu Khislstein
→ sreda, 17. 7. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Severa Gjurin z zasedbo, Vrt gradu Khislstein > RAZPRODANO
četrtek, 18. 7. (20.00): The Tiger Lillies, Subart open air 2024
→ petek, 19. 7. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 19. 7. (20.00): Buč Kesidi, Subart open air
→ petek, 19. 7. (21.00): Magnifico, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
→ petek, 19. 7. (21.00): Ladybugz, Cafe galerija Pungert
→ sobota, 20. 7. (20.00): The Stroymachine, Subart open air
→ sobota, 20. 7. (21.00): Dobra mrha, KluBar Gastropub
torek, 23. 7. (20.00): Torkov kulturni vdih: Literarni večer s predstavitvijo pesniške zbirke Začetek – Pot – Konec, Vrt gradu Khislstein, JSKD
sreda, 24. 7. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Poseben gušt – poezija Iztoka Mlakarja, Vrt gradu Khislstein > RAZPRODANO
24. 7. – 27. 7. Srednjeevropsko prvenstvo v odbojki na mivki; Stara Sava
petek, 26. 7.: Kranfest, staro mestno jedro
petek, 26. 7. (21.00): Kranfest – YU fešta, KluBar Gastropub
petek, 26. 7. (20.00): Kavka Maja – Mish, Kavka bar 
petek, 26. 7. (21.00): Žan Serčič, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
petek, 26. 7. (21.00): Jazoo, Cafe galerija Pungert
sobota, 27. 7.: Kranfest, staro mestno jedro
sobota, 27. 7. (21.00): Kranfest – Classic house party, KluBar Gastropub
sobota, 27. 7. (21.00): Niet, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
sobota, 27. 7. (21.00): Etnomad, Cafe galerija Pungert

AVGUST

petek, 2. 8. (21.00): Romanca, Cafe galerija Pungert
sobota, 3. 8. (21.00): Tomo Jurak – GuGu, KluBar Gastropub
torek, 6. 8. (20.00): Torkov kulturni vdih: pripovedovalska predstava: Dekle, obljubljeno soncu, Vrt gradu Khislstein
7. 8. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Avtomobili, Vrt gradu Khislstein > VSTOPNICE
petek, 9. 8. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
petek, 9. 8. (21.00): Puccini: La Boheme, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
petek, 9. 8. (21.00): Tomaž Hostnik, Cafe galerija Pungert
sobota, 10. 8. (21.00): Jan Baray, KluBar Gastropub
torek, 13. 8. (20.00): Torkov kulturni vdih: Iztok Geister – predstavitev pesniške zbirke z naslovom Tihe stvari, ki bo izšla ob razstavi Marka Pogačnika v Galeriji Prešernovih nagrajence, Vrt gradu Khislstein
petek, 16. 8. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
petek, 16. 8. (21.00): The Dublin Legends (ex The Dubliners), Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
sobota, 17. 8. (21.00): IF Floyd, KluBar Gastropub
14. – 24. 8.: Jazz Kamp Kranj
torek, 20. 8. (20.00): Torkov kulturni vdih: Marko Pogačnik – pogovor z Miklavžem Komeljem o knjigi Vedno v začetku, ki je izšla ob njegovi 80. letnici, Vrt gradu Khislstein
sreda, 21. 8. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Nuška Drašček, Vrt gradu Khislstein > VSTOPNICE
21. 8. – 28. 9.: Kranj Foto Fest 2024
četrtek, 22. 8. (20.30): Vivere, Letno gledališče Khislstein
petek, 23. 8. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
petek, 23. 8. (20.30): Maraaya, Letno gledališče Khislstein
sobota, 24. 8. (21.00): Gal Gjurin, KluBar Gastropub
torek, 27. 8. (20.00): Torkov kulturni vdih: Večer muzikala »En kabarejski večer«, Vrt gradu Khislstein
sreda, 28. 8. (20.30): Glasbeni večeri pod grajsko lipo: Vlado Kreslin, Vrt gradu Khislstein > RAZPRODANO
četrtek, 29. 8.: Kvatropirci, Letno gledališče Khislstein
petek, 30. 8. (21.00): Tabu – akustika, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
sobota, 31. 8.: Velika nagrada Kranja – Memorial Filipa Majcna; Kranj
sobota, 31. 8. (11.00): Odprta kuhna Kranj, Glavni trg

SEPTEMBER

nedelja, 1. 9.: Velika nagrada Kranja – Memorial Filipa Majcna; Kranj
četrtek, 5. 9. (17.00): Kranjska dolga miza, vrt gradu Khislstein
petek, 6. 9. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
petek, 6. 9. (16.00): Spominska svečanost Bazoviškim junakom, Prešernov gaj
sobota, 7. 9. (21.00): Gibonni, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
7. – 8. 9.: L’Etape Slovenia, Kranj
13. – 14. 9. (17.00): Dan kranjske klobase in piva, Glavni trg
petek, 13. 9. (18.00): Modna revija, Glavni trg

* Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


 

Sodelujoči organizatorji Prešernega poletja v Kranju so:

Atletski klub ultramaraton Slovenije

Civilna zaščita Kranj

Društvo KRAFFT

Glasbena šola Kranj

Gorenjski muzej

JSKD – o.i. Kranj

Klub študentov Kranj

Kolesarki klub Kranj

Ljudska univerza Kranj

Mestna knjižnica Kranj

Pihalni orkester MOK

Radio Kranj

TrainStation SubArt

Klubar Gastropub

Sport Media Focus d.o.o.


Arhiv (program 2024):

MAJ 2024

→ sobota, 18. 5. (ob 11.00): Odprta Kuhna Kranj, Glavni trg
→ ponedeljek, 20. 5. (9.00): Karavana Radia Kranj, Glavni trg
→ sreda, 22. 5.: Jenkovi talenti, Letno gledališče Khislstein
→ sreda, 22. 5. (9.00): Parada učenja, Glavni trg
→ četrtek, 23. 5. (12.00): Frankofonski festival, Letno gledališče Khislstein
→ petek, 24. 5. (20.00): Kavka Maja – Jure Lesar, Kavka bar
→ četrtek, 30. 5. (20.00): Kavka Maja – Mish, Kavka bar – PRESTAVLJENO na 26. 7.
→ 30. 5. – 1. 6.: Bogatajevi dnevi zaščite in reševanja 2024, staro mestno jedro
→ petek, 31. 5. (18.00): Kavka Maja – Mladi bendi GŠ Glasbosned, Kavka bar
→ petek, 31. 5. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ 31. 5. – 10. 8.: Festival Kaos

JUNIJ

→ sobota, 1. 6. (21.00): Dimek & Davor Klarič, KluBar Gastropub
→ nedelja, 2. 6. (6.00): Slo12Run, staro mestno jedro
→ petek, 7. 6. (20.00): California, Glavni trg
→ sobota, 8. 6. (12.00): 12. otroški “Ringaraja” festival, Letno gledališče Khislstein
→ sobota, 8. 6. (21.00): Gedore, KluBar Gastropub
→ nedelja, 9. 6. (20.30): Ičkoti 2, Letno gledališče Khislstein
→ petek, 14. 6. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 14. 6. (21.00): Dan D – Tiho, Letno gledališče Khislstein > VSTOPNICE
→ petek, 14. 6. (21.00): Yani Pearl & Martin Martis, Cafe galerija Pungert
→ sobota, 15. 6. (21.00): Leteči potepuhi, KluBar Gastropub
→ 15. – 22. 6.: Festival KRAFFT, Moj Kino
→ sobota, 15. 6. (8.30): Pozdrav poletju, Glavni trg
→ nedelja, 16. 6. (17.00): Etnofolk festival, Letno gledališče Khislstein
→ nedelja, 16. 6. (20.00): Kr-kult-ura: ABBA poklon, koncert Pihalnega orkestra MOK, Pred Prešernovim gledališčem
→ ponedeljek, 17. 6. (19.00): Kr-kult-ura: Zaključni koncert orkestrov GŠ Kranj, Pred Prešernovim gledališčem
→ torek, 18. 6. (19.00): Slavnostni koncert učencev Glasbene šole Kranj ob sklepu šolskega leta 2023/24, Letno gledališče Khislstein
→ četrtek, 20. 6. (20.30): Flirrt, Letno gledališče Khislstein
→ petek, 21. 6. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 21. 6. (21.00): Tijan Grašič trio feat. Leizel Abrahams, Cafe galerija Pungert
→ sobota, 22. 6. (21.00): Grunge show, KluBar Gastropub
→ nedelja, 23. 6. (17.00): Sreča na struni – godalni orkester Veris 2024, Letno gledališče Khislstein
→ torek, 25. 6. (21.00): Vader, Subart open air 2024 
→ četrtek, 27. 6. (20.30): Tjaša & Uroš, Letno gledališče Khislstein
→ petek, 28. 6. (17.00): KrPetek je!, Glavni trg
→ petek, 28. 6. (21.00): Baletni dragulji, Letno gledališče Khislstein, FEST MEST dogodek > VSTOPNICE

* Zaradi nesrečnega dogodka plesalke bosta na petkovi predstavi namesto Nine Noč in Kente Yamamoto, nastopila prva solista zagrebške opere Rieka Sumitomo in Takuya Sumitomo.
→ petek, 28. 6. (21.00): Teden mladih – otvoritev festivala: Rotormotor, TrainStation SubArt
→ petek, 28. 6. (21.00): Gavro Quartet, Cafe galerija Pungert
→ sobota, 29. 6. (21.00): Rocky III, KluBar Gastropub
→ nedelja, 30. 6. (20.00): Adi Smolar – Teden mladih, Layerjeva hiša

Prešerno poletje

PROGRAM 2024

Kulturni dogodki / Različne lokacije Kranja


Program Prešernega poletja 2024 bo objavljen naknadno.

 


 

ARHIV 2023:

Junij 2023

1. 6., četrtek, 20.00: Žiga Jelar in prijatelji (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
1. 6. – 10. 8.: Bien 2023 (Layerjeva hiša)

2. 6., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
2. 6., petek, 18.00: Kalejdoskop 2023 – Gobotron (Layerjeva hiša)
2. 6., petek, 18.00: Koncert pihalnega orkestra in Tolkalske skupine Glasbene šole Kranj (Vrt Café galerije Pungert)
2. 6., petek, 20.00: Koala Voice (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

3. 6., sobota, 16.00: Kalejdoskop 2023 – Gibotskop: Zavrnitev je priložnost (Stolp Škrlovec)
3. 6., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Gedore (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

4. 6., nedelja, 20.00: Gala koncert Glasbenega društva Crescendo (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

6. 6., torek, 10.00: BIEN simpozij: Tekstilni prostori in skupnosti (Zoom)

8. 6., četrtek, 17.00: BIEN – Delavnica naravnega barvanja Barve narave in mi – Brinas Studio (Češnjev vrt Layerjeve hiše)

9. 6., petek, 20.00: Gal #20 (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
9. 6., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
9. 6., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Eva Hren in Miha Platarič (Vrt Café galerije Pungert)

10. 6., sobota, 11.00: Voden ogled BIEN 2023 Kranj (Layerjeva hiša)
10. 6., sobota, 15.30: Filmski festival KRAFFT – Mojstrski tečaj Predrag Miki Manojlović – Kako komunicira igralec? (Stolp Škrlovec)
10. 6., sobota, 19.00: Odprtje festivala KRAFFT in podelitev nagrad Društva DSI (MOJKINO Kranj)

11. 6., nedelja, 16.00: Filmski festival KRAFFT – Stric (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
11. 6., nedelja, 17.00: Etno folk Festival (Letno gledališče Khislstein)
11. 6., nedelja, 18.00: Filmski festival KRAFFT – Mož brez krivde (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
11. 6., nedelja, 20.30: Filmski festival KRAFFT – Modri kaftan (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE

12. 6., ponedeljek, 17.30: Filmski festival KRAFFT – Nenavadno dekle (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
12. 6., ponedeljek, 20.00: Filmski festival KRAFFT – Leilini bratje (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE

13. 6., torek, 14.00: BIEN – Pogovor z umetnico – Nnenna Okore (US/NG/AU) (Zoom)
13. 6., torek, 15.30: Filmski festival KRAFFT – Okrogla miza – Jih razumemo? Igralci (Stolp Škrlovec)
13. 6., torek, 17.30: Filmski festival KRAFFT – Okrogla miza – Se razumemo? Igralci – režiserji (Stolp Škrlovec)
13. 6.
, torek, 17.30: Filmski festival KRAFFT – Dedek gre na jug (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
13. 6., torek, 20.30: Filmski festival KRAFFT – Kot še nikoli (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE

13. 6., torek, 21.30: Filmski festival KRAFFT – Kazenski strel (Stolp Škrlovec) > VSTOPNICE
13. 6., torek, 21.30: Filmski festival KRAFFT – Potop (Stolp Škrlovec) > VSTOPNICE
13. 6., torek, 21.30: Filmski festival KRAFFT – Zadnje poletje (Stolp Škrlovec) > VSTOPNICE

14. 6., sreda, 14.00: BIEN – Pogovor z umetnico – Habiba Nowrose (BD) (Zoom)
14. 6., sreda, 16.00: Filmski festival KRAFFT – Delavnica John Burant – Kako se dogovarjam s producentom? (Stolp Škrlovec)
14. 6., sreda, 17.00: BIEN – Uglaševanje tekstilnih skupnosti, delavnica Oloop, vodita Katja Burger Kovič in Tjaša Bavcon (Glavni trg)
14. 6.
, sreda, 18.00: Filmski festival KRAFFT – Ženska na strehi (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
14. 6., sreda, 20.00: Filmski festival KRAFFT – Filmski pub kviz z Dinom (Layerjeva hiša)
14. 6.
, sreda, 20.30: Filmski festival KRAFFT – Večno mladi (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE

14. 6., sreda, 21.30: Filmski festival KRAFFT – Češnjev izbor kratkih igranih filmov (Stolp Škrlovec) > VSTOPNICE

15. 6., četrtek, 10.00: Filmski festival KRAFFT –  Delavnica Nathalie Chéron – Z neposrednim kastingom do filma (Stolp Škrlovec)
15. 6., četrtek, 14.00: BIEN – Pogovor z umetnico: Adriane Colburn (US) (Zoom)
15. 6.
, četrtek, 17.30: Filmski festival KRAFFT – Vrzi se ob tla (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
15. 6., četrtek, 19.00: Filmski festival KRAFFT – Pero (Prešernovo gledališče Kranj) > VSTOPNICE

16. 6., petek, 16.00: Filmski festival KRAFFT – Amanda (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
16. 6., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
16. 6., petek, 17.00: BIEN – Voden ogled razstave podRAST. So rovi surovi? v Rovih pod starim Kranjem in predavanje Janka Rožiča (Rovi pod starim Kranjem)
16. 6., petek, 17.30: Filmski festival KRAFFT –  Sophia Tamaro – Predstavitev kasting platforme e-talenta (Stolp Škrlovec)
16. 6.,
petek, 18.00: Kr-kult-ura – Glasbena šola Kranj (Trg pred Prešernovim gledališčem)
16. 6., petek, 18.00: Filmski festival KRAFFT – Varen kraj (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
16. 6., petek, 20.00: Filmski festival KRAFFT – Koncert Miki Solus (Layerjeva hiša)

16. 6., petek, 20.30: Filmski festival KRAFFT – 99 lun (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
16. 6., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Pikaja trio (Vrt Café galerije Pungert)
16. 6., petek, 21.30: Filmski festival KRAFFT – re:do izbor študentskih igranih filmov (Stolp Škrlovec)

17. 6., sobota, 9.00: Pozdrav poletju (Glavni trg)
17. 6., sobota, 10.00: Dobrodelni sejem second hand oblačil, Mestni mačjak x BIEN x KRAFFT (terasa Layerjeve hiše)
17. 6., sobota, 10.00: Filmski festival KRAFFT – Delavnica Davide Del Degan in Ivan Gergolet – Kako usmerjati igralca (Stolp Škrlovec)

17. 6., sobota, 16.00: Filmski festival KRAFFT – I Have Electric Dreams > VSTOPNICE
17. 6., sobota, 18.00: Filmski festival KRAFFT – Paradise: novo življenje (MOJKINO Kranj) > VSTOPNICE
17. 6., sobota, 20.00: Zaključek festivala KRAFFT in podelitev nagrad Zlato jabolko (MOJKINO Kranj)
17. 6.
, sobota, 20.00: Kr-kult-ura – Big band z Alenko Godec in Otom Pestnerjem (Trg pred Prešernovim gledališčem)
17. 6., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Škis band (Klubar gastropub)

18. 6., nedelja, 20.00: Kr-kult-ura – Pihalni orkester MOK (Trg pred Prešernovim gledališčem)

20. 6., torek, 10.00: BIEN – Dvodnevna delavnica: sodobno oblikovanje x kulturna dediščina (Layerjeva hiša)
20. 6.
, torek, 20.00: Glasbena šola Kranj (Letno gledališče Khislstein)

21. 6., sreda, 10.00: BIEN – Dvodnevna delavnica: sodobno oblikovanje x kulturna dediščina (Layerjeva hiša)
21. 6., sreda, 17.00: BIEN – Rumena pika na nebu [ponovitev] (dvorana Stolpa Škrlovec)
21. 6., sreda, 19.00: BIEN – Voden ogled razstave podRAST. So rovi surovi? v Rovih pod starim Kranjem (Rovi pod starim Kranjem)

22. 6., četrtek, 20.00: Ičkoti – Festival-ić smeha (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

23. 6., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
23. 6., petek, 17.00: Kresna noč (Pungert)
23. 6., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Yani Pearl & Martin Martis (Vrt Café galerije Pungert)

24. 6., sobota, 10.00: BIEN – Delavnica izdelovanja tapiserije s šivom arraiolos (galerija dr. Ceneta Avguština)
24. 6.
, sobota, 21.00: Večeri z okusom – King Foo (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

27. 6., torek, 18.00: BIEN – Delavnica Ela Leko & Leo Subanović »V prehodu« (Češnjev vrt Layerjeve hiše)

29. 6., četrtek, 18.00: BIEN – Okrogla miza Opolnomočujoče tekstilne skupnosti in njihov pomen (dvorana Stolpa Škrlovec)
29. 6., četrtek, 20.00: Odprtja razstav BIEN in vodenja po razstavah Oloop, Susana Cereja, Ela Leko in Leo Subanović (Layerjeva hiša)
29. 6.
, četrtek, 20.00: Kvatropirci z gosti (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

30. 6., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
30. 6., petek, 20.00: Teden mladih – Mi2 in Koala voice (Parkirišče B&B, SubArt) > VSTOPNICE
30. 6., petek, 21.00: Prljavo kazalište (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
30. 6., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Veronika Strnad (Vrt Café galerije Pungert)

 

Julij 2023

1. 7., sobota, 20.00: Teden mladih – Dan D in Hamo & Tribute to love (Parkirišče B&B, SubArt) > VSTOPNICE
1. 7., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Keltika (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

5. 7., sreda, 18.00: BIEN – Delavnica izdelovanja tekstilnega nakita (Češnjev vrt Layerjeve hiše)
5. 7.
, sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Duo Silence (Vrt gradu Khislstein Kranj) – ODPOVEDANO ZARADI SLABE VREMENSKE NAPOVEDI!

7. 7., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
7. 7., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu –  Ariel Cubria Quartet (Vrt Café galerije Pungert)

8. 7., sobota, 10.00: BIEN – Delavnica Oloop: Punčka iz tekstila: samoraziskovanje s tekstilom za ženske različnih kulturno-socialnih okolij (Češnjev vrt Layerjeve hiše)
8. 7.
, sobota, 21.00: Laibach (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
8. 7., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Rocky III (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

12. 7., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Vasko Atanasovki (Vrt gradu Khislstein Kranj)

14. 7., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
14. 7., petek, 21.00: Rudi Bučar in Banda (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
14. 7., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Jakomini Jazz Trio (Vrt Café galerije Pungert)

15. 7., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Dobra mrha (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

18. 7., torek, 20.00: Torkov kulturni vdih – Prideš, skočiš, padeš! (Vrt gradu Khislstein Kranj)

19. 7., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – 1na1: Maša Bogataj in Tina Marinšek (Vrt gradu Khislstein Kranj) > VSTOPNICE 

21. 7., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
21. 7., petek, 21.00: Ani Frece in Hotel za srečo (vrt Cafe galerije Pungert)

21. 7., petek, 21.00: Vlado Kreslin in Mali bogovi (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE / dogodek je prestavljen na nedeljo, 23. 7. 2023.

22. 7., sobota, 21.00: Večeri z okusom – Booom! (Klubar gastropub) > VSTOPNICE

22. – 23. 7.: Velika nagrada Kranja (Slovenski trg – ceste in ulice Kranja)

23. 7., nedelja, 21.00: Vlado Kreslin in Mali bogovi (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

25. 7., torkov, 20.00: Torkov kulturni vdih – Kajuh, prva rokenrol zvezda (Vrt gradu Khislstein Kranj)

27. – 29. 7.: Mednarodni turnir v odbojki na mivki (Parkirišče Stara Sava)

28. – 29. 7.: Kranfest (Ulice starega mestnega jedra Kranja)

29. 7., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – KočevSKA orkestra (Vrt Café galerije Pungert)

 

Avgust 2023

1. 8., torek, 20.00: Torkov kulturni vdih – Paciferka (Vrt gradu Khislstein Kranj)

2. 8., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Nuška Drašček (Vrt gradu Khislstein Kranj) > VSTOPNICE

3. 8., četrtek, 18.00: BIEN – Voden ogled Kranja s poudarkom na arhitekturi Edvarda Ravnikarja in Marjana Šorlija (Layerjeva hiša)

4. 8., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
4. 8., petek, 17.30: Vodstvo po razstavah BIEN 2023 s poudarkom na študentskih produkcijah (Češnjev vrt Layerjeve hiše)
4. 8., petek, 18.00: BIEN – Delavnica izdelovanja pahljače (Češnjev vrt Layerjeve hiše)
4. 8., petek, 21.00: koncert Yani Pearl & Martin Martis (vrt Cafe galerije Pungert)

8. 8., torek, 20.00: Poletje s Prešernovimi nagrajenci – pogovorni večer (Vrt gradu Khislstein Kranj)

⚠️ 9. 8., sreda, 21.00: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Janez Bončina Benč (Vrt gradu Khislstein Kranj) | KONCERT ODPADE

10. 8., četrtek, 18.00: Zadnji voden ogled BIEN 2023 Kranj (Layerjeva hiša)

11. 8., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
11. 8., petek, 21.00: Poletni petki na Pungertu – Jeannette (Vrt Café galerije Pungert)

12. 8., sobota, 21.00: Giuseppe Verdi – La Traviata (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

16. 8., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Manca Izmajlova (Vrt gradu Khislstein Kranj) > VSTOPNICE

17. – 27. 8.: Jazz Kamp Kranj (Pungert)

18. 8., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)
18. 8., petek, 21.00: Batista Cadillac (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

22. 8., torek, 20.00: Torkov kulturni vdih – Podobe nekdanjega Kranja: Gremo kupit v Kranj!, Glavni trg pod arheološkim drobnogledom in nove soseske (Vrt gradu Khislstein Kranj)

23. 8., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Nina Strnad (Vrt gradu Khislstein Kranj) > VSTOPNICE

23. 8. – 23. 9.: Kranj Foto Fest (Kranj)

26. 8., sobota: Odprta kuhna v Kranju (Glavni trg)
26. 8., sobota, 21.00: Big Foot Mama – akustika (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

29. 8., torek, 20.00: Torkov kulturni vdih – Calvinove pravljice (Vrt gradu Khislstein Kranj)

⚠️ 30. 8., sreda, 20.30: Glasbeni večeri pod grajsko lipo – Tokac & Emanuela (Vrt gradu Khislstein Kranj) | KONCERT JE ODPOVEDAN → več TUKAJ

 

September 2023

1. 9., petek, 21.00: Magnifico (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE

2. – 3. 9.: L’ Etape Slovenia by Tour de France v Kranju (Kranj) 

7. – 10. 9.: Pianopolis 2023

7. 9., četrtek, 17.00 – 21.00: Kranjska dolga miza (grajsko dvorišče Khislstein)

8. 9., petek, 21.00: M!2 akustika (Letno gledališče Khislstein) > VSTOPNICE
8. 9., petek, 17.00: Kr’ petek je! (Glavni trg)

15. – 16. 9.: Festival piva in klobase (Glavni trg)
19. – 23. 9.: Festival športa (Mestno jedro Kranja)

16. 6.: Tek za Kranj (Mestno jedro Kranja)

 

Prešerno poletje