SL
EN DE IT

Prešerno poletje

poletje 2021 | različne lokacije

Več

Program Prešernega poletja 

 

2.9., 21.30 Koncert s humorjem: DINAMITKE, nakup vstopnic TUKAJ

10.9., 20.00, Pero Lovšin in Skalarji, zero waste koncert, Letno gledališče Khislstein; nakup vstopnice TUKAJ. Možnost vnovčitve Bona21.

18.9., 20.00, NIET - SUB KONCERT, SubArt Trainstation

 


 

11. in 12. 6., 21.00, Predstava: NAŠE SKLADIŠČE (Prešernovo gledališče Kranj), Letno gledališče Khislstein

 

15. 6., FESTIVAL KRAFFT

20.30, Otvoritev festivala in projekcija filma Človeški glas (Pedro Almodóvar, 2021), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Nažgani/Another Round (Thomas Vinterberg, 2020), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

16. 6., FESTIVAL KRAFFT

18.00, »Musevski«: Pogovor o igralcu Petru Musevskem in njegovem delu, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

20.00, »Peter Musevski – Ko igralec umre, se spremeni v filme«: Otvoritev razstave fotografij Petra Musevskega, Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Polsestra/Half-sister (Damjan Kozole, 2019), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

23.00, Quo Vadis, Aida? (Jasmila Žbanić, 2020), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Amonit/Ammonite (Francis Lee, 2020), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

17. 6., FESTIVAL KRAFFT

12.00, Dan Sekcije plesnih ustvarjalcev DSI: projekcije kratkih plesnih filmov in pogovor s strokovnjaki, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

17.30, Okrogla miza »Soočenja: telo v objektivu«: Plesni filmi skozi telo koreografa in objektiv režiserja, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

21.00, Quo Vadis, Aida? (Jasmila Žbanić, 2020), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

23.00, Kokon/Cocoon (Leonie Krippendorff, 2020), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Oče/Father (Srdan Golubović, 2020), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

18. 6., FESTIVAL KRAFFT

15.00, Okrogla miza »Na terapiji«: Kako smo igralci vključeni v produkcijo TV nadaljevank?, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

17.00, Okrogla miza »Naš vsakdanji kruhek«: Celosten vpogled v produkcijo slovenskih nadaljevank, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

19.00, Sprejem častnih članov Društva slovenskih avdiovizualnih igralcev, Vovkov vrt

20.30, Ivo Barišič in Marcel Štefančič, jr.: pogovor s prejemnikom igralske nagrade društva DSI za življenjsko delo Ita Rina in projekcija kratkih filmov, Vovkov vrt

21.00, Palm Springs (Max Barbakow, 2020), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

23.00, Undine (Christian Petzold, 2020), Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Noč kraljev/Night of the Kings (Philippe Lacôte, 2020), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

19. 6., FESTIVAL KRAFFT

11.00,  Delavnica za otroke: Sreča na vrvici, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

15.00, Okrogla miza »Strici so mi povedali«: Govor v slovenskih avdio-vizualnih delih, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

17.00, Okrogla miza »Sence nad podalpskim Balkanom«: Dan s častnim gostom Draganom Bjelogrlićem, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

19.30, »Balkan na soncu«: Pogovor s častnim gostom in članom žirije Draganom Bjelogrlićem, Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

21.00, Projekcija presenečenja

21.00, Sreča na vrvici/Hang On, Doggy! (Jane Kavčič, 1977), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

20. 6., FESTIVAL KRAFFT

16.00, Okrogla miza »Čista desetka«: Kako naprej?, Festivalska dvorana Ivo Barišič (Stolp Škrlovec)

18.00, Srečanje »Zvezda je rojena«: Namesto rdeče preproge ali pogovor z zvezdami malega ekrana, Letni kino Peter Musevski (Letno gledališče Khislstein)

20.30, Zaključek festivala s podelitvijo nagrad, Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

21.00, Projekcija filmskega dvojčka: Človeški glas (Pedro Almodóvar, 2021) ter Bolečina in slava (Pedro Almodóvar, 2019), Letni kino Angelca Hlebce (Mestna tržnica Kranj)

 

22.6., 19.00, Koncert Glasbene šole Kranj, Letno gledališče Khislstein

24.6., 20.00, Proslava ob dnevu državnosti - 30 let, Letno gledališče Khislstein

26.6., 19.00, Etno folk festival (Makedonsko društvo Sv. Cirila in Metoda), Letno gledališče Khislstein

2.7., 21.00, Predstava: MONOLOGI S KAVČA (Prešernovo gledališče Kranj), Letno gledališče Khislstein

5.7., 21.00, Gal Gjurin (Teden mladih), Pod grajsko lipo

7.7., 20.00, JANEZ ŠKOF IN ČOMPE, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

7.7., KOALA VOICE, Sub koncert, Trainstation Subart

8.7., 21.00, Filmski obzornik 80 – Metka, Meki, Filmi na Vovkovem vrtu

9.7., 21.00, NINA PUŠLAR, Letno gledališče Khislstein

10.7., MATTER, Sub koncert, Trainstation Subart

12.7., 21.00, VID VALIČ: SEX PO SLOVENSKO, Letno gledališče Khislstein

13.7., 20.00, Kviz znanja, Torkov kulturni vdih / dogodek je zaradi slabe vrememenske napovedi predstavljen v Mestno knjižnico Kranj

14.7., 20.00, SLAVKO IVANČIĆ, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

14.7., BAD NOTION, Sub koncert, Trainstation Subart

15.7., 21.00, Gagarine, Filmi na Vovkovem vrtu

16.7., 21.00, RUDI BUČAR & BANDA, Letno gledališče Khislstein

16.7., 21.00, NINA VIRANT DUO, Poletni petki na Pungertu

20.7., 20.00, Večer brezmejnih zgodb in pesmi, Irena Cerar in Zvezdana Novaković, Torkov kulturni vdih

21.7., 20.00, AVTOMOBILI, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

21.7., INGOA, Sub koncert, Trainstation Subart

22.7., 21.00, Undine, Filmi na Vovkovem vrtu

23.7., 21.00, PETRA POLAK IN KLEMEN SMOLEJ TRIO, Poletni petki na Pungertu

22.7. - 24. 7., DRŽAVNO PRVENSTVO V ODBOJKI NA MIVKI, parkirišče Stara Sava

23.7., 21.00, Špas teater: KRIZA SREDNJIH LET, Letno gledališče Khislstein

24.7., SMETNAKI, Sub koncert, Trainstation Subart

24.7. - 25.7., VELIKA NAGRADA KRANJ - MEMORIAL FILIPA MAJCNA, kolesarski praznik

27.7., 20.00, Znanost na cesti: dr. Andreja Gomboc, Torkov kulturni vdih

28.7., ALI EN GREATEST HITS - RECYCLE MAN (30let), Sub koncert, Trainstation Subart

29.7., 21.00, Jadralke, Filmi na Vovkovem vrtu

29.7. - 31.7., KRANFEST

30.7., 21.00, ANSAMBEL SAŠA AVSENIKA, Letno gledališče Khislstein

30.7., 21.00, KARIN SEVER IN EMIL SPANY s prijatelji, Poletni petki na Pungertu

31.7., 21.00, KLAPA KAMPANEL, Letno gledališče Khislstein

31.7., 21.00, BLAŽ MENCIGER BAND, Poletni petki na Pungertu

2.8., 20.00, Pogovor z Darjo Groznik, povezovalec Miha Šalehar, Torkov kulturni vdih

DOGODEK ODPADE

 

4.8., 20.00, PRIMOŽ GRAŠIČ IN UROŠ PERIĆ, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

5.8., 21.00, Razbijalka sistema, Filmi na Vovkovem vrtu

6.8., 21.00, HAMO & TRIBUTE 2 LOVE, Letno gledališče Khislstein

10.8., 20.00, Pogovor z Miho Mohorjem, povezovalec Boštjan Gorenc Pižama, Torkov kulturni vdih

11.8., 20.00, TOMAŽ ŠTULAR IN BORDO, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

KONCERT JE ODPOVEDAN. Vstopnice lahko vrnete na prodajno mesto nakupa. Lastniki vstopnic, kupljenih preko spleta, pošljite številko vašega nakupa na info@eventim.si in prejeli boste nadaljnja navodila Eventim SI.

11.8., 20.00, ALEKSANDER MEŽEK, nakup vstopnice TUKAJ

12.8., 21.00, Fotograf, Filmi na Vovkovem vrtu

13.8., 20.00, Predstava: VEČNO SAMSKA (Špas teater), Letno gledališče Khislstein

14.8., 21.00, VLADO KRESLIN, Letno gledališče Khislstein

18.8., 20.00, ANDRAŽ HRIBAR, Glasbeni večeri pod grajsko lipo

18.8., 20.00, PRISMOJENI PROFESORJI BLUESA - SUB KONCERT, SubArt Trainstation

19.8., 21.00, Medena dežela - Filmi na Vovkovem vrtu

19.8. - 28. 8., JAZZ KAMP KRANJ

20.8., 21.00, BIG FOOT MAMA – akustično, Letno gledališče Khislstein

22.8., 7.00 - 19.00, SLOVENSKI 12-URNI TEK, center mesta Kranj

24.8., 20.30 Predstava: VEČJA OD VSEH (Prešernovo gledališče Kranj), Torkov kulturni vdih

17.8., 20.00, Pogovor z Nejčem Slaparjem, glasbena spremljava Slutnja poletja, Torkov kulturni vdih

25.8., 20.00, RAGGALUTION - SUB KONCERT, SubArt Trainstation

28.8., 21.00 MRFY (Teden Mladih), Letno gledališče Khislstein


 

I Feel Slovenia Združenje zgodovinskih mest logo European Gastro award Green and Safe Gorenjska košarica EU - sklad za regionalne razvoje Kulinaricno popotovanje CERDEE